Upadłość vs COVID-19

Wniosek o upadłośc vs COVID-19

Czy dłużnik, który ma jednego wierzyciela zobowiązany jest do złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości? Czy COVID-19 zwalnia z obowiązku złożenia wniosku o upadłość ?

Niezgłoszenie wniosku

niezgłoszenie wniosku o ogłoszenie upadłości spółki

Jak udowodnić że niezgłoszenie wniosku o ogłoszenie upadłości spółki nastąpiło bez winy członka zarządu ?

Egzekucja wobec spółki w dobie kryzysu

Bezskuteczność egzekucji

Kiedy egzekucję wobec spółki lub członków zarządu można uznać za bezskuteczną ? - I co dalej ? -

UTRATA PŁYNNOŚCI

COVID-19 to siła wyższa ?

Czy COVID-19 to siła wyższa , która zwalnia zarząd z wszelkiej odpowiedzialnosci ?

Podział obowiązków ?

Podział obowiązków wynikający z kontraktu chroni człnia zarządu ?

Czy podział obowiązków jest skuteczny wobec spółki (293 i 483) jeśli członek zarządu wynegocjuje zapis do kontraktu, że wobec spółki odpowiada tylko i wyłącznie za dany zakres kompetencji?.

Ocena wartości majątku przez sąd

Weryfikacja wniosku w zakresie składu i wartości majątku

Praktyka sądowa w szacowaniu wartości majątku upadłego .

Niewidoczne aktywa

Szacowanie majątku

Wykrycie dodatkowych środków z majątku upadłego

Rada nadzorcza

Nadzór i kontrola w dobie kryzysu

Skuteczna rezygnacja zarządyu . Czy Rada nazorcza może zwolnić członka zarządu ?