Sędzia Leszek ciulkin

Sędzia Sądu Okręgowego. Od 1994 r. orzeka w sprawach gospodarczych → ZNAKOMITE REFERENCJE.

UNIKATOWE KNOW HOW

Priorytety i strategie obrony zarządu szczególenie WAŻNE w dobie kryzysu ! Czy epidemia uwalnia członków zarządu z odpowiedzialności ?

Dlaczego warto ?

PREZENTACJA - CASE STUDY z odpowiedziami !

Priorytety członków zarządu i COVID-19 !

• Warianty OBRONY członków zarządu
  • PŁATNOŚCI i Niedotrzymanie umów - Czy zarząd może renegocjować umowy, nie płacić faktur / nie zwracać wpłat ?
  • Wykazanie braku winy i szkody
  • Konieczne Scenariusze w dobie kryzysu
  • WNIOSEK O UPADŁOŚĆ / RESTRUKTURYZACJĘ
  • Podział obowiązków vs podział kompetnecji kontrakcie
  • Czy mozna dochodzić utraconych korzyści od zarządu ?
  • Co zmienia COVID -19 ? / SPECUSTAWA/ SIŁA WYŻSZA ?

Sędzia Sądu Okręgowego. Od 1994 r. orzeka w sprawach gospodarczych . Wykładowca Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury z zakresu postępowania rejestrowego, zagadnień dotyczących spółek, elementów procedury cywilnej. Współautor komentarza „Krajowy Rejestr Sądowy i postępowanie rejestrowe". W latach 1999 – 2002 i roku 2007 brał udział w pracach zespołu problemowego postępowania upadłościowego Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego. .

© Sędzia Leszek Ciulkin

Założenie 1. → PRIORYTETY ZARZĄDU - w dobie kryzysu

Założenie 2. Obrona Zarządu vs Działanie na szkodę spółki - sp z o.o. ;sp z o.o. sp.k. ; S.A. - Moment utraty płynności vs Upadłość . Czy członek zarządu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, który objął tę funkcję wtedy, gdy spółka była niewypłacalna, będzie ponosił odpowiedzialność przewidzianą w art. 299 KSH za długi spółki powstałe po objęciu przezeń funkcji?

Założenie 3. Warianty obrony zarządu w dobie kryzysu ! → UNIKATOWE KNOW HOW

→145 zł + 23% VAT

Proszę czekać...

© Sędzia Leszek Ciulkin

1. Czy członek zarządu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, który objął tę funkcję wtedy, gdy spółka była niewypłacalna, będzie ponosił odpowiedzialność przewidzianą w art. 299 KSH za długi spółki powstałe po objęciu przezeń funkcji?
  2. Jak skutecznie zrezygnować z funkcji
  3. w jednoosobowym zarządzie?
  4. Specyfika subsydiarnej odpowiedzialności odszkodowawczej członków zarządu
  5. Odpowiedzialność byłych członków zarządu spółki z o.o.
  6. Odpowiedzialność za podatki z tytułu art. 116 ordynacji podatkowej
  7. Podstawa odpowiedzialności członków zarządu za nieopłacone składki
  8. Czy dłużnik, który ma jednego wierzyciela zobowiązany jest do złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości?
  9. Czy niezbędne jest posiadanie tytułu wykonawczego wydanego przeciwko spółce, aby dochodzić roszczenia od członka zarządu?
  10. Czy w analizowanym trybie odpowiadają likwidatorzy spółki?
  11. Kiedy egzekucję można uznać za bezskuteczną?
  12. Czy podział kompetencji w zarządzie może mieć wpływ na odpowiedzialność członków organu reprezentacji?
  13. zapobieganie i skuteczna obrona w przypadku zatajenia informacji i wykorzystania cudzego błędu/wprowadzenia w błąd prez innych członków zarządu - Z jakimi domniemaniami prawnymi mamy do czynienia w analizowanej regulacji prawnej?
  14. Czy na powodzie / ZUSIE spoczywa ciężar dowodu w zakresie wykazania, że pozwany jest członkiem zarządu?
  15. Zasady odpowiedzialności członków zarządów i prokurentów za prowadzenie spraw przedsiębiorstwa zagrożonego niewypłacalnością
  16. Jaki jest termin przedawnienia roszczeń z art. 299 ksh?
  17. czy choroba lub wyjazd za granicę zwalnia z odpowiedzialności na podstawie analizowanych przepisów
  18. Czy możemy odrzucić wykładnię gramatyczną, a jeżeli tak, to w jakich okolicznościach?
  19. Czy można zcedowac kompetencje ?
  20. Działanie na szkodę spółki , naruszenie ładu korporacyjnego
  21. Na czym polega „obowiązek naprawienia szkody”?
  22. Stan przed kryzysem vs stan kryzysu - strategia i scenariusze
  23. Odpowiedzialność zarządu, pełnomocników, wspólników - Solidarna odpowiedzialność podatkowa ?